SIK SORULAN SORULAR

 • Araç rezervasyonumu nasıl yapabilirim?

  Araç rezervasyonunuzu, Rezervasyon Ara rezervasyon bölümünden ilgili seçimleri tamamladıktan sonra 05321771767 numaralı telefondan ya da ofislerimiz aracılığı ile de rezervasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

 • Araç rezervasyonumun onaylandığını nasıl anlayabilirim?

  edemfilo.com üzerinden araba kiralama işlemi gerçekleştirmiş tüm misafirlerimizin kiralama işlemi sırasında belirttikleri e-posta adresine ve cep telefonlarına SMS ile konfirmasyon bilgisi iletilmektedir. Bu nedenle, misafirlerimizin rezervasyon esnasında tüm bilgilerini eksiksiz ve doğru iletmeleri önemlidir.

 • Rezervasyonumda değişiklik yapmak istiyorum, nasıl yapabilirim?

  Onaylı rezervasyonlarınızda, araç grubu değişikliği ya da ek hizmet ekleme gibi işlemler edemfilo.com üzerinden yapılamamaktadır. Rezervasyonunda değişiklik yapmak isteyen misafirlerimizin 0532 177 17 67 numaralı telefondan ya da ilgili ofisimize başvurmaları gerekir. Değişiklik kuralları için Edem Filo kiralama sözleşmesi dokümanını inceleyebilirsiniz.

 • Kredi Kartı dışında ödeme seçeneği var mı?

  Hayır, Visa/Mastercard kredi kartları dışında ödeme kabul edememekteyiz, banka kartı kabul edilmektedir. Hiçbir satış kanalımızdan nakit, senet, debit kart ya da sanal kart ile araç rezervasyonu yapılamamaktadır

 • Kurum adına filo kiralamayı nasıl yapabilirim?

  Kurumsal anlaşmalar ve filo kiralama talepleriniz için emrullah_celtik@hotmail.com adresimizden yetkili birimimize talebinizi iletebilirsiniz.

 • Aynı araç grubu için farklı zamanlarda farklı fiyatlarla karşılaşıyorum. Fiyat politikanız nedir?

  Fiyatlarımız; pazarın yapısı, hizmet kalitesi, talep ve yoğunluk gibi kriterler göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Unutmayın, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda rezervasyonunuz daha avantajlı olacaktır.

 • Ek Sürücü Hizmeti nedir?

  Ek sürücü hizmeti; aracı kiralayana ek bir sürücünün de sözleşmenin tarafı olmasını, sigorta ve güvencelerde yer almasını sağlamaktadır. Unutmayın, gruplara göre değişen sürücü yaşı ve ehliyet yaşı uygulaması ek sürücü için de geçerlidir. Sürücü yaşı ve ehliyet yaşı uygulamasının detayları için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz. Rezervasyon sayfasında araç seçimi yaptıktan sonra çıkan "Ekstra Hizmetler" bölümünden seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz.Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin Ferdi Kaza sigortasından faydalanmak için 0532 177 17 67 numaralı telefonumuzdan ya da ofislerimize başvurmaları gerekir.

 • Kiraladığım aracı farklı biri kullanabilir mi?

  Kiralama sözleşmesi, aracı kiralayan kişi ile yapılmaktadır. Sözleşmeye bağlı olarak, aracın tüm sigorta ve güvence şartlarında aracı kiralayan kişinin bilgileri yer almaktadır. Kira sözleşmesinde bilgileri olmayan bir kişinin sürücü olarak maddi ya da manevi hasarlı bir kazanın tarafı olması durumunda; tüm sigorta ve güvenceler geçersiz sayılır, hem aracı kiralayan hem de kazaya karışan kişiler kazadan sorumlu tutulur.

 • Günlük kilometre limitini aştığım durumlarda, nasıl bir uygulamanız var?

  Günlük kilometre limitini aşan misafirlerimize, günlük kiralama bedeline ek kilometre aşım bedeli yansıtılabilir. Araçların kat ettiği mesafe miktarı; imalatçı firmalar tarafından araçlara yerleştirilen kilometre saatinin okunması ile belirlenir. Araca konulan kilometre saatinin bozulması halinde, yapılan yolculuğun haritadaki mesafesi üzerinden kilometre ücreti belirlenir.

 • Araçlarınızda Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) var mı?

  üm filomuzdaki araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralama sürenizin sonunda, HGS kullanım bilginiz ofislerimize ulaşır ve geçiş ücreti kredi kartınızdan tahsil edilir. Geçiş ücreti ile ilgili tahsilat süreci Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı olduğu için olağan sürelerden daha geç tahsilat yapılabilmesi mümkündür.HGS olan araçlarımız ile OGS gişelerinden geçiş yaptıysanız; kaçak geçiş yapmış olursunuz. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi) ilgili devlet kurumları tarafınca Edem Filo'dan tahsil edilir. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi), kiralama sürecinde ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir.

 • Lastik, Cam, Far sigortası nedir? Neden Lastik, Cam, Far sigortası almalıyım?

  Filomuzdaki tüm araçlarımızda bulunan standart kaskomuz lastik, cam ve farlara verilen hasarları kapsamamaktadır. Lastik, cam, far sigortasından faydalanan misafirlerimize bu parçalara verilen hasarların zararı yansıtılmaz. Lastik, Cam, Far sigortamızı, Rezervasyon sayfasında araç seçimi yaptıktan sonra çıkan ""Ekstra Hizmetler"" bölümünden seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin lastik, cam, far sigortasından faydalanmak için 0532 177 17 67 numaralı telefonumuzdan ya da ofislerimize başvurmaları gerekir.

 • Trafik cezası kimlik numarama kesildiğinde ne yapmalıyım?

  T.C. kimlik numarasına yazılan cezalar doğrudan misafirlerimiz tarafından ödenmelidir.

 • Kiraladığım aracın plakasına trafik cezası kesildiğinde ne yapmalıyım?

  Araçlarımızın plakasına yazılan trafik cezaları, Edem Filo Türkiye olarak tarafımıza tebliğ edilir. Maliye Bakanlığı tarafından tarafımıza tebliğ edilen cezalar misafirlerimizin kiralama sürecinde ibraz ettiği kredi kartından tahsil edilir. Tarafımıza tebliğ edilen cezalar misafirlerimize hizmet bedeli eklenerek yansıtılır. Detaylı bilgi için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.

 • Kiraladığım aracı nasıl iade edebilirim?

  Rezervasyon aşamasında iade için seçtiğiniz ofise araç ile gitmeniz yeterlidir.

 • İptal/İade şartlarınız nedir?

  İptal talebinizi rezervasyon yaptığınız tarihte tarafımıza bildirirseniz, ödediğiniz tüm tutar kartınıza iade olacaktır. Diğer iptal taleplerinizdeki iade uygulamamız şu şekildedir: - Kiralamanızın alış saatine 24 saatten daha az zaman kalması veya iptal edilmeksizin aracın alınmaması durumunda 3 günlük kiralama ücreti tutarında kesinti yapıldıktan sonra iade yapılmaktadır. Rezervasyonunuz 3 günden az ise iade yapılamamaktadır. - Kiralamanızın alış saatine 24 saatten fazla zaman var ise, kiralama bedelinde kesinti yapıldıktan sonra iade yapılmaktadır. - Güvence paketi satın almanız durumunda ücretsiz iptal ve iade yapılmaktadır. Araç kiralama işlemleri kuralları için Edem Filo kiralama sözleşmesi detaylarını inceleyebilirsiniz.

 • Kiraladığım aracı teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

  Aracın size teslim edildiğini gösteren teslim tutanağını imzalamadan önce; aracın kilometresini kontrol ediniz, varsa kusur ve hasarlarını yetkili arkadaşımızla birlikte tespit ederek tutanağa doğru geçirildiğinden emin olunuz. Ayrıca, kiraladığınız aracın güvenlik donanımı ve aksesuarları ile ilgili yetkili arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 • En kısa kiralama süresi nedir, saatlik kiralama yapabilir miyim?

  En kısa araç kiralama süresi 24 saattir. 1 günden (24 saat) kısa sürecek kiralamalarda günlük kira bedeli alınmaktadır.

 • Kaza yaptığımda yapmam gerekenler nedir?

  Misafirlerimizin 0532 177 17 67 numaralı hattımızdan yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi gerekmektedir. Misafirlerimizin duran araca çarpması halinde ya da aracımız park halindeyken üçüncü şahıslar tarafından aracımıza çarpılması halinde; aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde; sürücü belgesiz motorlu araç kullanılması, sürücüde yaş küçüklüğü olması, sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesinin olması, kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması, kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelmesi, sadece üçüncü kişilere ait eşyalara zarar gelmesi, kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmamas

 • Kiraladığım araç arızalandığında yerine araç verilecek mi?

  Aracımızın arızalanması durumunda misafirlerimizin0532 177 17 67 numaralı hattımızdan yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi ve yardım temin edilmesi gerekmektedir. Arızalanan aracın yerine müsait araç olması durumunda yeni araç temin edilecektir. Müsait araç yoksa arıza en kısa sürede giderilip tekrar müşteriye teslim edilecektir.

05321771767